Mistrzostwa Polski CX – Koziegłowy

Rok temu szósta, w tym roku dziewiąta… rok temu nie całe dwie minuty straty do pierwszej, w tym roku cztery … To czemu się cieszymy ???  – i to bardzo 🙂 … my chyba nie normalni co ?? 🙂

Aleksandra (bo o niej mowa) nasza jedyna przełajowa zawodniczka (bo inni nie lubią marznąć), mimo iż jej start nie był jakiś oszałamiający jeśli chodzi o wynik pokazała charakter. Że potrafi walczyć.

Mimo, że forma nie pozwalała wycisnąć jej więcej z jej bojowego organizmu, walczyła do końca. Do samej mety…

W zawodach sportowych wygrywa tylko jeden… jest to dla niego chwila chwały, reszta mu zazdrości i robi wszystko by również osiągnąć ten cel. Lecz prawdziwy sportowiec musi akceptować swoje miejsce w szeregu. I musi mu to miejsce sprawować radość, gdyż osiągnął je dając z siebie wszystko.

Dlatego tak cieszymy się z dziewiątego miejsca. Ola pojechała swój wyścig bezbłędnie. Jak rzadko w jej wykonaniu pojechała bardzo równo, super technicznie, bez szarpaniny, rower chodził jak zegarek. Obserwując ją oczywiście darłem się jak wariat (już taki ze mnie krzykacz), lecz z dumą patrzyłam jak Ola walczy … z trasą, piachem, lodem,innymi zawodniczkami…. widać było, że więcej z siebie już nie wyciągnie, lecz do końca robiła swoje.

I meta … Ola nie jest początkującą zawodniczką… powinna nie być zadowolona. Przecież oczekiwano by od niej więcej. Już tyle lat się ściga. I co ? Dziewiąte miejsce ?

Ale Ola jest zadowolona !!  Mimo zmęczenia widać uśmiech. Ola wie, że w tym momencie na tyle ją stać. Ola wie, że koleżanki są w tej chwili mocniejsze. W tej kategorii nie ma już dziewczyn z przypadku. Wszystkie ciężko trenują. Dwadzieścia dziewczyn dla których kolarstwo to chleb powszechni. Założę się że większości z nich długo nie utrzymalibyście koła. To bardzo mocne zawodniczki.

Ola doskonale wie, że odwaliła kawał dobrej sportowej roboty, z której może być zadowolona. Dla Oli mniej ważny jest wynik, lecz sposób w jaki go osiągnęła. Po tych mistrzostwach już wiem jeśli chodzi o psychikę Ola jest już dojrzałym sportowcem. Bardzo dobre i mądre podejście do sportu, który będzie jej sprawiał długo radość bez względu na sukcesy.  Dla mnie mimo dziewiątego miejsca jest mistrzem 🙂

Przed nami kolejny sezon … kręcimy dalej i cieszymy się tą fajną zajawką… bez względu na wynik… tego też innym życzymy.

Pasieczkin