Nutella Mini Tour de Pologne – FINAŁ Kraków

mm

Wyobraźcie sobie, że gnacie co sił 20 km w temperaturze 40 stopni. Nie ma chwili wytchnienia a na każdym zakręcie trzeba mieć oczy w d… żeby się nie połamać. Tak, tak…. kolarstwo to nie łatwa brocha 🙂

   Ola wystartowała dziś w finałowej edycji Nutelli w Krakowie. Już sam awans do grupy 25 najlepszych zawodniczek jest sporym osiągnięciem. Szosa to nie nasza dyscyplina, lecz chcieliśmy wypaść jak najlepiej.

ola_3

   Niesamowity upał spowodował iż były to bardzo ekstremalne zawody, dodatkowo kręte, pokryte brukiem krakowskie uliczki nie wybaczały błędów. Było kilka kraks dość groźnie wyglądających. Ale to bardzo dzielne dziewczyny – od razu się podnosiły i gnały do przodu.

ola_2

   Oli występ możemy uznać za bardzo udany. Nie spodziewaliśmy się cudów, lecz chcieliśmy aby trzymała się do końca. Konkurentki ćwiczą szosę i wiedzą jak wchodzić w zakręty, jak zaatakować a my umiemy tylko po dziurach śmigać :-). Zajęła 16 miejsce z 31 sekundową stratą do zwyciężczyni. Tylko jedna koleżanka przed nią była z jej rocznika. Reszta to starsze koleżanki.  Mamy więc powody do zadowolenia. Ola również dobrze zniosła tak wyczerpujący wyścig.

ola

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *